Matlab Simülasyon

Project Description

Matlab Simülasyon

MATLAB Simulink Nedir?

Simulink, çok alanlı simülasyon ve Model Tabanlı Tasarım için bir blok diyagram ortamıdır. Sistem düzeyinde tasarım, simülasyon, otomatik kod oluşturma ve gömülü sistemlerin sürekli test ve doğrulamasını destekler. Simulink, dinamik sistemleri modellemek ve simüle etmek için bir grafik düzenleyici, özelleştirilebilir blok kitaplıkları ve çözücüler sağlar. MATLAB ile entegre olup, MATLAB algoritmalarını modellere dahil etmenize ve simülasyon sonuçlarını daha fazla analiz için MATLAB’a aktarmanıza olanak tanır.

Simulink, otomotiv, havacılık, iletişim, elektronik ve savunma sanayilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Cosimulation ve Verification IP gibi birçok Synopsys aracında kullanılmaktadır. Sonuç olarak, Simulink bugün endüstride Model Tabanlı Tasarım için standart bir araç haline geldi.

 

İzlenebilirlik ve Kontrol Oluşturun

Gereksinimleri, riski, testleri ve tasarım modellemesini yönetmek için tek bir platformda merkezileştirin. Bu güçlü entegrasyon ile gereksinimler, riskler, kusurlar, testler ve tasarımlar arasında izlenebilirlik sağlayabilirsiniz.

Ürün veya sistem tam yaşam döngüsü boyunca gereksinimleri iletebileceksiniz.

Son olarak, tüm üst düzey kullanım senaryoları, tasarımın temeli olarak MATLAB Simulink‘e otomatik olarak alınacak şekilde kurulabilir ve aynı zamanda MATLAB Simulink’ten gelen ilişkileri Visure Requirements içinde, gereksinimler ve test senaryoları ile birlikte gösterebilir, uçtan uca değişim etkisi analizi. Bu uçtan uca izlenebilirlik, kullanıcıların güvenilir değişiklik etki analizi yapmasına olanak tanır.